AG2R La Mondiale tvrdí, že 100 milionů eur má prospěch ze sponzo

14.11.2017 0
AG2R La Mondiale, francouzská pojišťovna a investiční společnost, která sponzoruje stejnojmennou skupinu WorldTour z finále Tour de France Romain Bardet, uvedla tento týden, že společnost obdržela přínos ve výši přibližně 100 milionů EUR.
 
"Náš cyklistický tým, o který jsme hrdí, je dnes jedním z nejúspěšnějších UCI WorldTour cyklistický dres, protože ve všech oblastech pracuje neúnavně, profesionálně a přísně," řekl Yvon Breton, ředitel sponzorství AG2R.
 
"Naši jezdci a jejich trenéři si plně uvědomují, že pro dosažení nejvyšší úrovně v cykloturistice se každý detail počítá a přesnost každého tahu je nezbytná. Toto neuvěřitelné dobrodružství, které nám v této sezoně přineslo, je důsledkem působivé týmové práce.
 
"Během letošního roku, který připomíná 20. výročí našeho partnerství s cyklistickým týmem Vincenta Lavenua, nás nadchli a naplnili srdce francouzštiny (s vášní) během Tour de France, zejména Romain Bardet, jehož výjimečné výkony mu umožnily vstoupit na pódiu druhý rok po sobě. "
 
Studie mediálního dopadu týmu od ledna do září tohoto roku, kterou provedla společnost Kantar TNS, uvedla, že ve francouzských médiích bylo pouze 17 500 zmínek, jejichž reklamní ekvivalent 100 milionů EUR - bez reklamních nákupů - se zvýšil 30 procent z roku 2016. Více než polovina z hodnoty pocházela z turné de France ve výši 55 milionů EUR, což je o 69 procent více než loňský rok.
 
Studie zařadila AG2R La Mondiale jako oblíbený cyklistický tým země již třetí rok a je nejvýznamnějším sponzorem cyklistiky v Tour de France. Téměř polovina z dotazovaných francouzských občanů věděla, že společnost sponzorovala profesionální cyklistický tým.