Cannondale Scalpel-Si Carbon 3: jemně vylepšený nástroj pro těžk

12.10.2017 0
Skalpel je již dlouho vlajkovou lodí Cannondale s dvojím odpružením v běhu. To má velký úspěch v popularitě, stejně jako vítězství v závodech. Christoph Sauser jezdil na tomto podvozku, včetně jeho olympijské bronzové medaile v Sydney. Určený pro svou přesnost na stezce, je Scalpel často motorem volby pro jezdce, kteří hledají účinnost tvrdého střihu, stejně jako nějaké odpuštění z hornin a kořenů. V roce 2016 zahájil Cannondale přepracovaný skalpel a nazval jej za cyklus XXc. Zvláštní "X" je reakcí na zvýšené technické obtíže závodů Světového poháru. Byl jsem zvědavý. Byla by změna nudná Skalpelovou ostrkou hranou na stezkách? Strávil jsem nějaký kvalitní čas na modelu Carbon 3, abych to zjistil.
 
Nový Scalpel-Si má mnohem lehčí hlavu, nyní měří 69,5 stupňů; je to nejpozoruhodnější rozdíl od předchozích verzí. Geometrie slackera sleduje dlouhý a nízký trend, který vidíme v geometrii horských kol. Díky pomoci ostré manipulace s motocyklem získal Cannondale řetězy na krátké a hbité 43,5 cm (na středních až extra velkých modelech) pohybem hnacího řemene vnějším o 6 mm. Tyto dvě změny v geometrii opravdu inspirují důvěru při sestupu. Vaše váha je výrazně daleko dozadu ve srovnání se starším skalpelem, což dělá rozdíl, když se věci dostanou strmé a technické. Cannondale také dodává jízdní kolo s řidítkem o délce 760 mm, které dodává větší kontrolu nad nerovným terénem. Dodávané 2.25 "pneumatiky Schwalbe Racing Ralph se zdají trochu úzké, když jsou spárovány s širšími řídítky.
 
Poté, co jsem strávil nějaký čas s předchozími verzemi skalpelu, mohu říci, že nové vydání Si zůstává věrné jejímu původu, zatímco jezdí jako opravdová alternativa. Nová karbonová zadní spojka od Cannondale nejenže otevírá váhu z předchozí hliníkové verze, ale skutečně získá sílu zadního kola bez úniku energie do pedálu. 100 mm jízdy pohlcuje kořeny a malé kameny, což vám umožňuje zaměřit se na tikety nad pedály, nikoli na překážky. Při výšce 6 'jsem si vybral velký rám, což jsem předtím vyrazil. Zjistil jsem, že jsem potřeboval sedlo posunout dopředu na nový model, aby pomohlo udržet trakci předních kol při strmých stoupání. Dálkové dálkové ovládání X-Loc od Lefty vidlice pomohlo s sevřením, protože jsem mohl otočit spínač, pak se postavit nahoru a nad přední kolo bez obav, že ztratím trakci zadního kola s 29 "obručí.
 
Model Scalpel-Si Carbon 3, který jsem testoval, byl vybaven všemi dobroty, které byste očekávali od motocyklu s cenou kolem hodnoty 7 000 dolarů. Shimano se postaral o řazení s kombinací XT / Xtr a všechno se rozlétlo na ráfcích Stanu Ztr Crest. Jedním z mých oblíbených komponentů je jistě Cannondale HollowGram Si s přímou montáží. Klička a 32-zubní kroužek s přímým pohonem jsou neuvěřitelně tuhé; kazeta Shimano s 11-42 zuby mi poskytla spoustu možností, aby se vypořádala s jakýmkoli stoupáním a pronásledovala kamarády na sjezdových cestách. Jsem rád, že Cannondale s novým skalpelem zachoval stejný ostrý pocit, protože byl vždy jednou z nejlepších možností pro krátké jízdní kola XC. Nyní je ještě schopnější než starší modely. V rukou zkušeného chirurga, nový Cannondale Scalpel-Si bude fungovat lépe než kdy jindy.