Ježíš a Jose Herrada opouštějí Movistar pro Cofidise

26.09.2017 0
Jesús Herrada, 27 let, se v roce 2011 stal špičkovým týmem španělského týmu WorldTour a dvakrát vyhrál silniční závod španělského národního šampionátu. Nejnovější přišla v červnu, a proto bude nosit barvy národního šampióna během prvních šesti měsíců v Cofidis.
 
Po úspěšném výkonu na francouzské půdě v posledních několika letech - s vyhraným výhrou v Critérium du Dauphiné a celkovým finálem v Tour du Haut Var cyklodresy, Tour du Limousin a Tour du Poitou-Charentes - cítí francouzský Pro Tým Continental je perfektním místem, kde se mu podaří vykopnout a vyrazit z komfortní zóny.
 
"Movistar je jako rodina pro mě, takže není snadné měnit týmy, ale myslím, že je čas jít dál," řekl v prohlášení z Cofidis.
 
"Podíval jsem se na několik možností, ale neváhal jsem se jít do Cofidisu. Vím, že v této nové výzvě naleznu spoustu podpory a to je nejdůležitější věc - důvěra. Jsem 27 a čas je správný abych získal nové povinnosti a abych viděl, jakou úroveň můžu dosáhnout v největších závodech. Jsem velmi šťastná, jsem si jistá, že budu nadále mít úspěšné ročníky, zejména ve francouzském kalendáři, kde jsem měl vždy své Nejlepší výsledky jsem také chtěl přijmout ve velkých klasicistických a týdenních závodech, a proto byl Cofidis dokonalým týmem, který se připojil. "
 
Španělský šampion se připojí, jak byl od roku 2012 v Movistaru, jeho bratrem Josem, čtyřmi roky starším. José Herrada se v roce 2008 obrátil na tým s týmem Contentpolis, kde strávil dvě sezóny a dvě sezóny v Caja Rural, než se v roce 2012 stane členem společnosti Movistar.
 
On byl většinou nasazen jako domestique pro někoho jako Nairo Quintana a Alejandro Valverde, Cofidis cyklo oblečení ale krok k úrovni Pro Continental nabídne více příležitostí pro honit výsledky pro sebe.
 
"Nemůžu se dočkat, až se připojí k Cofidisu. Myslím, že je to pro mě ideální tým," řekl. "Už několik let jsem se soustředil na práci s dalšími vůdci, ale nyní budu mít více svobody a já se pokusím dosáhnout dobrých výsledků. Právě jsem skončil třetí v GP de Getxo a čtvrtý v GP Villafranca, takže vím, že jsem schopen skvělých výkonů, dávám to nejlepší od sebe, což je pro mě skvělá příležitost. "
 
Bratři Herrada se spojili s kolegy Španěly Dani Navarro a Luis Angel Maté na  Cofidis a měli by mít možnost jezdit Tour de France a / nebo Vuelta a España - dvě Grand Tours, na které je tým obvykle pozván.
 
Bratři Herrada jsou druhým a třetím podpisem transferového okenního listu Cofidisem, s Bert Van Lergerghe již podepsaným od společnosti Sport Vlaanderen-Baloise. Na cestě jsou Clément Venturini (AG2R-La Mondiale), Jérôme Cousin (Direct Energie), Arnold Jeannesson (Retires), Florian Sénéchal (QuickStep-Floors) a Yohan Bagot (Vital Concept).